مرکز مشاوره - آرشیو 1400/11

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 4454
» بازديد ديروز : 266
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 4453
» بازديد سال : 4719
» بازديد کل : 4719
» اعضا : 0
» مطالب : 575

من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

پذیرش ناپدری و نامادری جدید


من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

شریک جدید والدین باید در روند انطباق با شرایط جدید خانواده با فرزندان صبور باشد.


پذیرش ناپدری و نامادری جدید

داستان های کلاسیک، مانند سفید برفی یا سیندرلا ، به شهرت نامادری ها و ناپدری ها آسیب رسانده است. حتی مطالعاتی در این زمینه وجود دارد، مانند برونو بتلهایم، روانشناس و شاگرد زیگموند فروید، که رساله روانشناسی افسانه ها را نوشت . او در کار خود به این نتیجه می‌رسد که نامادری و ناپدری (اما بالاتر از همه، اولی‌ها) بار منفی برای کودک دارند، زیرا به دلیل پیوندی که وجود دارد، دلبستگی مادر و فرزند عمیق‌تر از پدران است. از همان ابتدا ایجاد شده است.


پویایی کلی که معمولاً در این نوع خانواده‌های بازسازی‌شده اتفاق می‌افتد این است که پیوند بین کودک و والدینی که دیگر با او زندگی نمی‌کنند شکسته می‌شود و پویایی ایجاد می‌شود که در آن نامادری یا ناپدری می‌خواهد مورد محبت قرار گیرد تا تعهد را تضمین کند. پیلار مونوز روانشناس کودک و نوجوان توضیح می دهد که با شریک زندگی که باعث طرد در خردسال می شود .


شماره مشاوره روانشناسی

هر خانواده ای که یک بزرگسال جدید در آن ادغام شده است (شریک جدید پدر یا مادر کودک) متفاوت است و روند سازگاری خود را با شرایط جدید دنبال می کند، اما عواملی وجود دارد که این بازسازی خانواده را تسهیل یا پیچیده می کند. مونوز به آن‌ها اشاره می‌کند: « شخصیت کودک تأثیر می‌گذارد، زیرا در آن‌ها ممتنع‌تر است. و همچنین سنین پیچیده تری مانند نوجوانی وجود دارد. از دیگر مسائلی که همزیستی روان‌تر را تسهیل می‌کند، مهارت‌های اجتماعی کودک است، مانند مهارت‌های ارتباطی و همدلی او و همچنین این واقعیت که در خانواده جدید فرزندان دیگری در سنین مشابه وجود دارند.


از نظر متخصص، بزرگسالان نقش اساسی در تشکیل هسته جدید خانواده دارند: « هر چه توافق بین والدین بیولوژیکی بهتر باشد، کودک بهتر با والدین ناتنی سازگار می شود. نوع پیوند بین کودک و مادر بیولوژیکی او نیز تأثیرگذار است. اگر این یک دلبستگی سالم باشد، آسان‌تر، اما دشوارتر است، زیرا نامادری را به‌عنوان یک شخصیت مکمل می‌بینند، اما نه جایگزین».


ناپدری یا نامادری شدن خانواده ای که قبلاً سابقه و زندگی نامه قبلی خود را دارد آسان نیست، اما می توان به یک ادغام خوب دست یافت. وقتی والدین بیولوژیک نمی خواهند شرکای جدید پدر یا مادر فرزندانشان را نابود کنند یا به آنها حمله کنند، همه چیز آسان تر است. مونوز ادامه می‌دهد که این رویکرد راحت است که هر بخش یک عملکرد ارزشمند و دقیق را برای تربیت کودکان انجام دهد.


منبع:فارسیدو-چگونه پذیرش ناپدری و نامادری جدید را برای کودکان آسانتر کنیم؟


دسته : ,
برچست ها :

اعتیاد کودکان به مواد مخدر، علائم اعتیاد در کودکان


تاریخ انتشار پست : 1400/11/26 بازدید : 2

اعتیاد کودکان به مواد مخدر، علائم اعتیاد در کودکان


در مورد اعتیاد کودکان به مواد مخدر چه می دانید؟ اعتیاد یکی از آسیب های اجتماعی است که افراد در همه سنین گرفتار آن می شوند، اعتیاد به عنوان یک بیماری مغزی مزمن و عود کننده تلقی می شود و زمانی که مواد مصرف می شود تغییراتی در مغز انسان رخ می دهد و این عمل باعث می شود تا رفتار اختیاری به رفتاری اجباری تبدیل شود.


در نتیجه اعتیاد از همین طریق به مدت طولانی در فرد ادامه پیدا می کند و باعث به وجود آمدن اختلالات زیادی در جسم و روان فرد می شود، یکی از آسیب ترین گروه های سنی در برابر این بیماری اعتیاد، کودکان هستند، چرا که در بسیاری از موارد آن ها بدون آگاهی و اختیار، تحت تاثیر والدین یا محیط نامناسبی قرار می گیرند و با این مشکلات رو به رو می شوند.


در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم در این خصوص بهره بردن از مشاور ترک اعتیاد کمک می کند تا کودک در کم ترین زمان و به درستی از این معضل رها شود.


مخدر چیست؟

مخدرها گروهی از مواد اعتیاد آور می باشند که به صورت طبیعی از گیاه خشخاش به دست می آیند و یا در آزمایشگاه با افزودن برخی از مواد شیمیایی تولید می شوند از جمله مواد مخدر می تواند به مواردی مانند تریاک، شیره، سوخته، هروئین، کدئین، مورفین، ترامادول و متادون اشاره کرد، البته در اصطلاح عموم به ماده ای که عوارض اعتیادی داشته باشد و وابستگی ایجاد کند مواد مخدر می گویند.


اعتیاد کودکان به مواد مخدر، کودکانی که معتاد به دنیا می آیند!

وضعیت سلامت جسمی و روانی مادر در دوران بارداری و شیردهی به طور مستقیما با سلامت نوزاد در ارتباط می باشد، فرزندانی که مادرشان دچار اعتیاد هستند از همان ابتدای تولد علائم اعتیاد در آن ها نشان داده می شود، این علائم شامل موارد زیر می باشد:


بی قراری و نا آرامی های شدید

عدم تمایل به شیر خوردن

اسهال و استفراغ

کم خوابی

بعد از این که کودک به دنیا می آید دچار سندروم محرومیت از مواد مخدر می شود زیرا موادی که مادر در دوران بارداری مورد استفاده قرار داده است سیستم عصبی کودک را تحت تاثیر قرار داده و از همان دوران جنینی باعث معتاد شدن او شده است.


این کودکان بعد از به دنیا آمدن در امان نیستند و ممکن است زمانی که نوزاد از شیر مادر تغذیه می کند علائم و نشانه های اعتیاد شدت یابد. به طور کلی مادران معتاد نمی توانند مراقب های خوبی برای نوزادشان باشند به خصوص برای نوزادانی که با علائم سندروم محرومیت از مواد متولد شده اند زیرا این نوزادان احتمال دارد بی قراری و ناآرامی های بسیاری داشته باشند و همین امر باعث شود تا کودک را مورد آزار و اذیت از جمله آزارهای جسمی قرار دهند.


هم چنین مادران معتاد به خاطر بیماری و شرایط خودشان در بسیاری از مواقع از نیازهای نوزاد غافل می شوند به همین دلیل باید این نوزادان توسط افرادی که واجد شرایط هستند تحت مراقبت قرار گیرند و از شیر مادر تغذیه نکنند و در صورتی که در کودک علائم سندروم محرومیت از مواد مخدر دیده شد باید هر چه سریع تر تحت درمان پزشکی قرار گیرد.


اعتیاد کودکان به مواد مخدر، گرفتاری به اعتیاد در دوران کودکی

عوامل بسیاری می تواند منجر شود تا کودکان گرفتار اعتیاد شوند برای مثال کودکانی که در محیط های آلوده و نامناسبی رشد می کنند ممکن است بسیاری  از آن ها به وسیله خانواده شان به اعتیاد کشیده شوند زیرا بسیاری از خانواده های  معتاد، کودکان شان را به عنوان ابزاری برای گدایی استفاده می کنند و به همین خاطر این والدین به کودکانی آرام و ساکت در طول روز نیاز دارند. و برای همین امر مقداری مواد به کودک می دهند و خودشان کودکان را معتاد می کنند.


منبع:کانون مشاوران ایران-اعتیاد کودکان به مواد مخدر، علائم اعتیاد در کودکان


دسته : ,
برچست ها :

روانکاوی اعتیاد چه کمکی به شما می کند؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/25 بازدید : 2

روانکاوی اعتیاد چه کمکی به شما می کند؟


نظریات روانکاوی اعتیاد چطور گرایش به مصرف مواد را بیان خواهد کرد؟ یکی از نظرهای اصلی و زیر بنایی علم رواننشاسی، روانکاوی می باشد در این نظریه اطلاعات زیادی در مورد اختلالات روانی، علائم و روند درمان آن ها بیان شده است که در اختیار روان شناسان قرار می گیرد و در نظریه روانکاوی مفاهیم بسیاری بیان شده است که می توان به مفاهیم خودآگاه، ناخودآگاه، مراحل رشد جنسی اشاره نمود.


بسیاری از افراد از این مفاهیم استفاده می کنند تا بهتر بتوانند به علل گرایش و ابتلا به اعتیاد پی ببرند در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری در این مورد روانکاوی اعتیاد می پردازیم و هم چنین برای این که از این موضوع در اعتیاد استفاده کنید می تواند از خدمات مشاوره ترک اعتیاد کمک بگیرید تا راهنمایی های لازم را انجام دهند.


روانکاوی اعتیاد، اعتیاد از منظر مراحل رشد جنسی

فروید زمانی که می خواست نظریه خود را مطرح کند مراحل رشد جنسی را برای انسان تعریف نموند و در آن مراحل رشد دهانی، مقعدی، آلتی، نهفته و تناسلی را برای دوره های مختلف سنی ارائه نموده است و هم چنین هویت جنسی فرد در دوران کودکی شکل می گیرد و به تدریج در این دوران به تثبیت می رشد.


بر اساس نظریه فروید انرژی روانی در هر دوره بر روی منطقه خاصی از بدن اثر می گذارد و در هر کدام از مراحل بحران های مربوط به خودش را دارد و در صورتی که مسائلی که به این دوران ها مربوط می شود به درستی حل نشود انرژی روانی در همان دوران باقی خواهد ماند و فرد برای گذر از دوران و پیوستن به مراحل بعدی با مشکلاتی رو به رو می شود، به طور مثال روانکاوی اعتیاد را نمادی از حل نشدن تعارضات مرحله دهانی می داند.


اعتیاد، بازگشت به مرحله دهانی

مرحله دهانی اولین مرحله از رشد روانی و جنسی می باشد که زمانی که فرد متولد می شود تقریبا ۱۸ ماه از زندگی خودش را به مرحله دهانی می گذارد در این مرحله انرژی روانی بر روی دهان و نواحی اطراف آن متمرکز می باشد زیرا نیاز نوزاد در این مرحله بیشتر از طریق مکیدن پستان مادر رفع می شود.


در صورتی که نیازهای جسمانی و عاطفی نوزاد در این مرحله به درستی برآورده نشود و مادر نتواند به خوبی آن ها را ارضا کند و یا بالعکس مادر در برآورده شدن آن ها افراط نشان دهد در این هنگام کودک در این مرحله تثبیت شده و روند رشدی او با اختلالاتی رو به رو می شود و مشکلاتی برای کودک به وجود می آید.


این مشکل تا دوران بزرگسالی همراه فرد خواهد بود و به صورت های مختلفی خودش را نشان می دهد و روانکاوان معتقد هستند که این افراد در بزرگسالی بیش از حد به نیازهای دهانی توجه می کنند و به آن اهمیت می دهند آن ها با این رفتار به مرحله اول زندگی شان بازگشته اند و تعارض های درونی مربوط به این دوره را نشان می دهند افرادی که به مرحله دهانی علاقه بسیاری دارند می توانند به صورت های مختلفی مانند خوردن زیاد و افراطی، علاقه زیاد به نوشیدن، سیگار کشیدن، مصرف الکل و غیره نشان داده شود.روانکاوی اعتیاد، تعارض میان ساختارهای روانی


فروید سه اصل را در ساختار روانی انسان مشخص می کند که به آن، نهاد، خود و فراخود می گویند. نهاد از همان ابتدای تولد همراه ما می باشد و نیازها و غرایز طبیعی که درگیر آن هستیم را برای ما یادآوری می کند و زمانی که در مسیر رشد قرار می گیریم خود  تشکیل داده می شود و برای رفع و ارضای نیازهای نهاد به واقعیت هایی که در محیط موجود می باشد توجه می کند.


در آخرین مرحله فراخود تشکیل داده می شود که در آن ارزش های اخلاقی و وجدان به وجود می آید و بر اساس بررسی های انجام شده اگر میان این سه ساختار تعارضاتی به وجود آید می تواند باعث بروز اختلال های رفتاری مانند اعتیاد در فرد شود.اعتیاد و غلبه نهاد بر سایر ساختارهای روانی

در صورتی که فرد والدین سخت گیری داشته باشد که ارزش های اخلاقی بسیار سخت گیرانه ای را برای او در نظر بگیرد و یا در شرایطی قرار بگیرد که وجدانش تحت تاثیر قرار گرفته و فرد احساس گناه کند در این حالت فراخود به نهاد فشار می آورد باعث می شود تا احساسات استرس آور و اضطراب آوری در فرد به وجود آید و در این موقعیت خود تلاش می کند تا نقش میانجی گری داشته باشد و میان نهاد و فراهود تعادلی را ایجاد نماید و در صورتی که در این فرایند خود با شکست رو به رو شود فشارهای زیادی به وجود می آید که ممکن است دو راه را پیش روی فرد قرار دهد.


یکی از راه ها به این صورت است که فرد تسلیم وجدان خود شده است و یا کاملا آن را کنار می گذارد و به سمت راه هایی می رود تا لذت های آنی تجربه کند و نیازهای نهاد را حل نماید در صورتی که  افراد راه دوم را انتخاب می کنند به احتمال زیاد درگیر اعتیاد و مواد می شوند و باید نشانه های اعتیاد به مواد مخدر را در این افراد مورد بررسی قرار داد و آن ها را شناسایی کرد.


منبع:کانون مشاوران ایران-روانکاوی اعتیاد چه کمکی به شما می کند؟


دسته : ,
برچست ها :

روانشناسی ازدواج چه کمکی به ما می کند؟


تاریخ انتشار پست : 1400/11/25 بازدید : 2

ازدواج یکی از مهم ترین مسائل زندگی انسان می باشد و نگرانی های زیادی را ایجاد می کند و زوجین قبل از ازدواج بهتر است از روانشناسی ازدواج استفاده کنند تا با بسیاری از مسائل آشنا شوند و برخی از آن مسائل برای آن ها مشخص شود، ازدواج موفق و ناموفق بر روی سلامت جسمی و روانشناختی فرد تاثیر بسیاری دارد.


برای روانشناسان و متخصصان بالینی مسائلی مانند کیفیت روابط زناشویی، رضایت زوجین و تاثیر آن در سلامت خانواده اهمیت بسیاری دارد و آن ها بیشتر در مورد موضوعاتی مانند عوامل موثر بر ازدواج و عوامل ارتقا دهنده شرایط کیفی می پردازند. و آن ها را مورد بررسی قرار می دهند.


در این حوزه مسائلی مانند نقش عوامل مادی، فرهنگی و روانی و شخصیتی در تصمیم گیری ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد، طرفین باید قبل از ازدواج مهارت های لازم برای ازدواج را یاد بگیرند و آگاهی خود را افزایش دهند.


روانشناسی ازدواج: تاریخچه روانشناسی ازدواج

در ابتدا این مقاله در خصوص تاریخچه ازدواج مطالبی را بیان می کنیم و توجه داشته باشید که  ازدواج مقوله ی پیچیده در دوران بزرگسالی می باشد، مطالعات علمی و دقیق این رشته در سال 1930 میلادی آغاز شد اما در سال 1950 مطالعات دقیق تری بر روی آن صورت گرفت، اولین تحقیقی در این زمینه منتشر شده است مربوط به روانشناسی ازدواج توسط ترمن و همکارانش بوده است، آن ها سعی داشتند تا تفاوت ازدواج موفق و نا موفق را مورد بررسی قرار دهند و یکی از زمینه های روانشناسی ازدواج مربوط به همین موضوع می باشد.روانشناسی ازدواج چه کمکی به ما می کند؟

مباحت مهم در روانشناسی ازدواج

روانشناسی ازدواج شامل دو حوزه کلی می شود، یکی از آن ها مربوط به مباحثی است که مربوط به قبل از ازدواج می باشد، و در واقع تصمیم گیری برای ازدواج را در بر می گیرد، دسته دیگر مربوط به مسائل بعد از ازدواج می باشد که بسیار پیچیده تر و گسترده تر است، در صورتی که شما مباحث مربوط به این موضوعات را یاد بگیرید و اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید با راه کارهای عملی آشنا خواهید شد و برای بهبود زندگی مشترک تان تلاش خواهید کرد. در ادامه این مقاله به توضیح تعدادی از مباحث روانشناسی ازدواج می پردازیم، ضمن این که مباحث مربوط به رشد فردی نیز در همین حوزه جای می گیرند.1. روانشناسی ازدواج: تصمیم گیری برای ازدواج

بر اساس مطالبی که بیان شده است یکی از مباحث روانشناسی ازدواج تصمیم گیری برای آن می باشد که نقش مهم و حیاتی در زندگی شما ایفا می کنند، در صورتی که در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید و دست به انتخاب اشتباهی بزنید در زندگی مشترک با مشکلاتی رو به رو خواهید شد.


در این مرحله روانشناسان و مشاوران ازدواج سعی می کنند به سوالات زیر پاسخ دهند:


این که هر کس چگونه می تواند زوج مناسبی برای خود انتخاب کند؟

چه اولویت هایی برای انتخاب همسر باید در نظر گرفته شود؟

شرایط مادی و خانوادگی تا چه حد اهمیت دارند؟

آیا عاشق شدن قبل از ازدواج لازم است؟

هم چنین این مبحث عوامل شخصیتی در انتخاب همسر مورد بررسی قرار می گیرد.


منبع:کانون مشاوران ایران-روانشناسی ازدواج چه کمکی به ما می کند؟


دسته : ,
برچست ها :

ساخت خانواده ناتنی موفق


تاریخ انتشار پست : 1400/11/25 بازدید : 0

قوانین و مرزها در یک خانواده خانواده ناتنی موفق چیست.چه رفتارهایی باید انجام دهیم و کودکانمان را چگونه تربیت کنیم.

خانواده ناتنی موفق

قوانین و مرزها در یک خانواده خانواده ناتنی موفق چیست. به خانواده ‌هایی که در آن یک یا چند نفر از اعضای خانواده مثل پدر، مادر یا خواهر و برادر ناتنی هستند، خانواده ترکیبی گفته می شود. با افزایش آمار طلاق، تعداد خانواده‌ های ترکیبی (ناتنی) نیز رو به افزایش است. زن و مردی که برای بار دوم ازدواج می کنند و با فرزندان خود و فرزندان همسرشان زندگی می کنند، یک خانواده ترکیبی تشکیل می دهند.


چنین خانواده های نسبت به خانواده ی اصلی، با مشکلات بیشتری مواجه هستند، زیرا اغلبِ فرزندان با پدر یا مادر ناتنی خود سازگار نمی شوند و نمی خواهند با آن ها زندگی کنند. همه اعضای خانواده ترکیبی با چالش هایی روبرو خواهند شد که باید برای رفع آن راه حل هایی پیدا کرد تا خانواده به یک محیط سالم برای رشد اعضا تبدیل شود.


یکی از راه کارهایی که به سازگار شدن اعضا کمک می کند، تعیین قوانین و محدودیت هاست. در این بخش در مورد بایدها و نباید تعیین قوانین در خانواده های ترکیبی صحبت خواهیم کرد.شماره مشاوره روانشناسی

اصول تعیین قوانین و مرزها در خانواده ناتنی موفق

تعیین مرزها و تنظیم قوانین خانواده می تواند در هر خانواده ای دشوار باشد. اما این موضوع در خانواده های ترکیبی پیچیده تر نیز می شود زیرا:


اعضای هر خانواده، ایده متفاوتی درباره قوانین و محدودیت ها دارند.

فرزندان و والدین ناتنی هنوز همدیگر را به خوبی نمی شناسند و با هم سازگار نشده اند.

اغلب کودکان و نوجوانان دوست ندارند که والدین ناتنی جدید به آن ها بگویند چه کار کنند.

کودکانی که در دو خانواده متفاوت زندگی کرده اند، ممکن است دو مجموعه قانون متفاوت را تجربه کرده باشند.

با این حال، فاکتورهایی که در یک خانواده ی تنی، باعث ایجاد سازندگی و قوی شدن پیوند بین اعضای خانواده می شود، می تواند به خانواده های ترکیبی نیز کمک کند. برای مثال


نشان دادن گرمی، ابراز محبت و ایجاد صمیمیت

علاقه مند بودن و گوش دادن به دغدغه ها و نظرات همه اعضا

تعیین قوانین، انتظارات و پیامدهای محکم و روشن برای کودکان

قوانین در خانواده های ناتنی موفق

زمانی که دو خانواده دور هم جمع می شوند و با هم زندگی می کنند، باید برای اعضای خانواده محدودیت ها، مسئولیت ها و قوانینی در نظر گرفت؛ اما بهتر است قبل از تعیین قوانین جدید، مدتی را برای وفق پیدا کردن اعضای خانواده با شرایط جدید در نظر بگیرید، زیرا اگر قوانین زیاد و سخت گیرانه ای را از همان ابتدا تعیین کنید ممکن است فرزندان ناراضی باشند و در برابر انجام دادن آن ها مقاومت کنند.


منبع:فارسیدو-ساخت خانواده ناتنی موفق


دسته : ,
برچست ها :

نشانه های طلاق فقط جنسی است؟ عوامل کمتر آشکارتر از فقدان رابطه جنسی، مشاجرات مداوم یا خیانت نیز می توانند پایان یک داستان عاشقانه را تسریع کنند و نشانه های پایان زندگی مشترک است.


نشانه های طلاق

اگر این رفتارها را در همسرتان تشخیص دادید مراقب باشید 


نشانه های مطمئنی وجود دارد که یک رابطه در حال پایان است. مثلا وقتی زن و شوهر نمی توانند همدیگر را تحمل کنند، مدام دعوا می شود یا زندگی دوگانه ای دارند. با این حال، نگرش های کوچک روزانه وجود دارد که بدون ایجاد سوء ظن، آن را تضعیف می کند.


حرف طلاق را دعوا مطرح کردن، نشانه نارضایتی و هشدار است.


 اگر بدانیم چگونه این علائم را زود تشخیص دهیم، می‌توانیم آن پیوند را با آسیب جانبی کمی پایان دهیم یا اگر فکر می‌کنیم ارزش مبارزه برای آن را دارد، آن را از ورطه نجات دهیم. ارنستو ایگلسیاس، روانشناس با ۳۰ سال تجربه در زمینه زوج درمانی و اختلالات شخصیت، می گوید:


همه چیز به پیمان هایی که بین آنها وجود دارد و توانایی تجدید خلاقانه آنها بستگی دارد . این لیست ممکن است شما را از آنچه در مورد آن صحبت می کنیم آگاه کند. 


نشانه های طلاق  نشانه ظریف غرق شدن زوج که هیچ کس به آن توجه نمی کند

۱. در گذشته لنگر انداخته زندگی کنید 

برخی از نظرات می توانند به این معنا باشند که برای شریک زندگی شما، هر زمان گذشته بهتر بوده است. این در مورد کسانی است که از یادآوری سابق خود دست نمی کشند، یک اتفاق عادی اگر گهگاهی اتفاق بیفتد – تجربیات و صمیمیت های مشترک دارند – اما در قالب کنایه های مکرر می تواند به معنای دو چیز باشد: اینکه صفحه وجود نداشته باشد. برگشته است یا اینکه او دوباره ظاهر شده است. 


به طور کلی، پشت بسیاری از یادآوری های گذشته ممکن است یک سرزنش وجود داشته باشد. «وقتی در مشاجره با شریک زندگی تان گرفتار شده اید و احساس می کنید در حال شکست خوردن هستید، از ترفند گذشته استفاده می کنید. این نتیجه آن این است که مشاجره به چیزی تبدیل می شود که ما را دور می کند و باعث می شود احساس کنیم دیگر یک تیم نیستیم.


۲. دوستان (بسیاری) جدیدی پیدا می کند 

مطالعه ای از دانشگاه جورجیا (ایالات متحده آمریکا) نشان می دهد که اطراف خود با دوستان برای یک زوج ثروتمند است . مطالعه دیگری که در مجله Martal and Family Therapy منتشر شده است ، تأیید می‌کند که داشتن فضای جداگانه برای هر یک از آنها مزایایی برای ثبات زوجین به همراه دارد. یک چیز دیگر این است که آن دوستی های شخصی از ناکجاآباد به وجود می آیند و شروع به گرفتن تمام فضا می کنند. با افزایش تنش، تعامل بین این دو ضعیف می‌شود و توجه آن‌ها به یکدیگر جای خود را به خیال‌پردازی‌هایی می‌دهد که هرکدام درباره زندگی جدیدشان دور از شریک فعلی‌شان دارند. 


دکتر دادخواه می‌گوید:


«در اینجا معمولاً جستجویی، به صورت احساسی یا فیزیکی، برای فردی غیر از شریک زندگی‌تان آغاز می‌شود تا ارتباط برقرار کند و به نیاز و کمبودهای عاطفی خود پاسخ دهد.»


 


مشاوره تحصیلی کسی که از درس خوندن پیشمون شده و می خواهد درست انتخاب رشته کنه

۳. به فضای شخصی شما احترام نمی گذارد 

درست برعکس موارد بالا. اشکالی ندارد که یک تخت، مبل یا میز ناهارخوری مشترک داشته باشید. اما وقتی در شرایط آرامش و جدایی، قانون زیرزمینی تنها ماندن برآورده نشود، تاریخ تغییر می کند. شما نمی توانید تمام روز بالای سر کسی باشید: حتی کوالاها نیز خسته می شوند. 


همانطور که مانوئل فرناندز آنتون، روانشناس و سکسولوژیست بالینی، در وبلاگ El Rincón del Hombre می نویسد ، یک سوال وابستگی، ناامنی یا حسادت ممکن است زیربنای آن باشد:


“کسی که سعی می کند همسر خود را همیشه از ترس از دست دادن او را تحت سلطه خود درآورد، معمولا در نهایت باعث تحریک می شود. دقیقاً از چیزی که می‌خواهد اجتناب کند.»


منبع:مشاوره خانواده-نشانه های طلاق : نشانه ظریف غرق شدن زوج که هیچ کس به آن توجه نمی کند


دسته : ,
برچست ها :

زنان اشتباه برای ازدواج را بشناسید ( ۵ زنگ خطر مهم)


تاریخ انتشار پست : 1400/11/23 بازدید : 2

زنان اشتباه برای ازدواج را بشناسید 


زنان اشتباه برای ازدواج چه کسانی هستند؟ نگران نباشید ازدواج با این زنان خطر جانی برای شما ندارد و ازدواج با این زنان خطرناک احتمالا کاری کند که زندگی دلخواهتان از دست برود! آیا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید ویژگی های مثبت و منفی خانمی که قصد ازدواج با او را دارید را تشخیص دهید؟ یا با چه خانم هایی نباید ازدواج کنید تا در دامشان گرفتار نشوید؟


در ادامه این مقاله چهار نشانه زنان خطرناک را بیان می کنیم و با کسب آگاهی تا حدودی می توانید ویژگی های طرف مقابل تان را بشناسید و به شناخت قابل قبولی برسید.


اما با این حال نمی توانید به تشخیص قطعی و صحیحی برسید و باید در این خصوص از روانشناس و درمانگر کمک بگیرید تا بتوانید همسر مناسبی برای خودتان انتخاب کنید در این خصوص مشاور قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند.


نشانه های ازدواج با زن اشتباه 

یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی شما، ازدواج کردن می باشد پس باید افراد نامناسب را برای ازدواج بشناسید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، اگر در مورد انتخاب طرف تان شک دارید می توانید با هم در جلسات مشاوره ای شرکت کنید تا با کمک مشاور متخصص همه جوانب موضوع را در نظر گرفته و مورد بررسی قرار دهید.


اگر برای ازدواج خانمی را در نظر دارید که دارای ویژگی های زیر است توصیه می شود که ریسک نکرده و ازدواج با او را فراموش کنید و هم چنین این نکته را در  نظر داشته باشید در صورتی که طرف مقابل تان ویژگی های زیر را به صورت مداوم داشت این ویژگی ها خصوصیات اخلاقی او می باشد و به این راحتی نمی تواند آن ها تغییر دهد.


وابستگی به دیگران و عدم استقلال

زندگی کردن با افرادی که مستقل نیستند و برای انجام هر کاری نیاز به دیگران دارند بسیار دشوار است زیرا باعث می شود بیشتر اوقات درگیر کارهای او باشید و نتوانید به درستی به مسائل خودتان بپردازید، این گونه خانم ها بسیار حساس هستند و اگر برای مدت کوتاهی در دسترس نباشید نگران و هراسان می شوند و واکنش های غیر طبیعی نشان می دهند.


هم چنین این افراد به طور دائم نگران هستند و شما باید به صورت مداوم عشق و علاقه خودتان را به او نشان دهید تا از این رابطه مطمئن باشند شما مجبورید که کل زندگی تان را برای رفع نگرانی های همسرتان هزینه کنید و این امر باعث می شود که به زودی از پا بیفتید و خسته شوید.زنان اشتباه برای ازدواج، سلطه گری و برتری خواهی

خانم های کنترل گر تمایل دارند تا همه امور زندگی را در دست بگیرند و حتی روابط شما را با دیگران و اطرافیانتان مدیریت کنند، زندگی کردن با این افراد باعث می شود تا به دستوراتی که همسرتان می دهد عمل کنید و در صورتی که نسبت به آن مقاومت نشان دهید به شدت با شما برخورد می شود.زنان اشتباه برای ازدواج 

گاهی اوقات ممکن است به این نتیجه برسید که سهم شما از این رابطه چه می باشد و آیا همسرتان به شما علاقه دارید یا فقط برای انجام دادن فرمان هایش با شما زندگی می کند.


نشانه زنان اشتباه برای ازدواج، نوسانات اخلاقی

برخی از افراد نوسانات خلقی دارند و نمی توان اخلاق این افراد را پیش بینی کرد زیرا گاهی اوقات خوش اخلاق هستند و در همان لحظه امکان دارد به شدت عصبی شوند و پرخاشگری کنند، این گونه افراد به خاطر نوسانات اخلاقی که دارند بهانه هایی می آورند و سعی می کنند شما را قانع کنند، اما تلاش آن ها بیهوده می باشد.


منبع:کانون مشاوران ایران-زنان اشتباه برای ازدواج را بشناسید ( ۵ زنگ خطر مهم)


دسته : ,
برچست ها :

سوزن سوزن شدن بدن | نشانه ها | علل و درمان گزگز بدن


تاریخ انتشار پست : 1400/11/22 بازدید : 2

سوزن سوزن شدن بدن، نشانه ها، علل و درمان گزگز بدن


به طور معمول زمانی که بدن مخصوصا دست و پاها زمانی طولانی در یک وضعیت جسمانی قرار می گیرد یا زمانی که فشار بر روی دستان زیاد باشد، فرد احساس می کند بدنش سوزن سوزن می شود. توجه داشته باشید که این حالت موقتی می باشد و در صورتی که فرد کمی تحرک داشته باشد از بین می رود.


البته برای برخی از افراد این چنین نیست و در وضعیت های مختلف دچار سوزن سوزن شدن بدن شان می شوند و با تغییر وضعیت به راحتی از بین نمی رود و ممکن است گزگز با درد، خارش و بی حسی همراه شود.


در صورتی که به دفعات زیاد بدن فرد دچار گزگز شود ممکن است نشانه ای از یک مشکل و یا اختلال در سیستم بدن باشد، در بروز این مشکل عامل جسمانی و روانی می تواند دخالت داشته باشد.


با توجه به این که احساس سوزن سوزن شدن بدن را همه ما همواره در طول زندگی تجربه می کنیم در ادامه این مقاله به شرح نشانه ها، علل و درمان سوزن سوزن در بخش های مختلف بدن می پردازیم.


سوزن سوزن شدن طبیعی بدن

در برخی از مواقع سوزن سوزن شدن بدن امری طبیعی می باشد زیرا فرد برای مدت زمان طولانی بر روی یک پا خود می نشیند و یا به طور کلی به یک قسمت از بدن فشار بسیاری وارد می شود در این صورت اگر بدن به حالت نرمال برگردد و آناتومی بدن اصلاح شود این وضعیت بهبود می یابد و جای هیچ نگرانی نخواهد بود.


هم چنین دلایل دیگری مانند قرار گرفتن در معرض سرمان و بی آبی بدن می تواند باعث سوزن سوزن شدن بدن شود اما این مسئله کاملا طبیعی است و هیچ خطری ندارد.


سوزن سوزن شدن بدن، آناتومی بدن

گیرنده های بسیار کوچکی در زیر پوست انسان قرار دارند که نسبت به فشار و لمس حساس هستند و در صورتی که این گیرنده ها تجریک شوند باعث به وجود آمدن جریان بسیار کوچکی از الکتریسیته می شود.


این جریان الکتریکی به وجود آمده به وسیله آکسون ها که رشته های بسیار کوچکی هستند، از پوست دور می گردد.


از کنار هم قرار گرفتن آکسون ها در کنار یکدیگر اعصاب حسی بدن به وجود می آید و این عصب ها به مغز و نخاع می روند و پیام های حسی را صادر می کنند، وظیفه این اعصاب حسی این است که حس لامسه را از پوست به مغز منتقل می کند.در صورتی که این اعصاب تحریک شوند، در مغز به عنوان حس لامسه تفسیر می گردد و ممکن است در طول مسیر زمانی که پیام حسی از پوست به مغز می رود با اختلالاتی رو به رو شود.


در این حالت ممکن است مغز پیام را اشتباه دریافت کند و آن را به طور ناقص تفسیر کند در حالت بدن دچار گزگز شدن و یا سوزن سوزن شدن خواهد شد.


نشانه های سوزن سوزن شدن بدن

سوزن سوزن شدن بدن علائمی دارد که با طولانی شدن آن علائم باعث آزار فرد می شود، در برخی از اوقات این علائم در شب و در زمان خواب شدت می یابد به طوری که ممکن است فرد را از خواب بیدار کند، برخی از علائم گزگز شدن دست و پا عبارت اند از:


احساس سوزش و سوزن سوزن شدن کف دست

سرد یا گرم شدن دست ها یا انگشتان

احساس درد در دست، انگشت یا بازو

رفلکس غیر طبیعی

افزایش کرختی یا بی حسی دست در حین تایث کردن یا نوشتن

احساس خارش، حساسیت لمسی و تورم

گرفتگی عضلانی، انقباض و ضعف عضلانی

گردن درد

جوش زدن و قرمز شدن

درد ناشی از سوزن سوزن شدن به طور معمول در سراسر بدن به طور مداوم با شدت های کم و زیاد به وجود می آید ام در برخی از اوقات در پشت گردن یا کمر اتفاق می افتد.


منبع:کانون مشاوران ایران-سوزن سوزن شدن بدن | نشانه ها | علل و درمان گزگز بدن


دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد